WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST NA STRONIE

 

 

 

10.10.2023

,,Dobre Miejsce" Punkt Pomocy Uchodźcom potrzebuje wsparcia!

Jak informuje Punkt Pomocy, pomimo faktu, że minęło już osiemnaście miesięcy od rozpoczęcia wojny, sytuacja osób uciekających przed tym dramatem w wielu przypadkach nie zmieniła się od momentu przybycia do Polski. Osoby z całego Powiatu korzystają obecnie z oferty pomocowej w Punkcie Pomocy przy ul. Kopernika 2 w Słupsku. Pomoc dostają w dwóch sektorach: odzież i środki higieny osobistej. Doraźnie wydajemy również żywność. Ten punkt stał się również naturalnym centrum informacyjnym dla uchodźców.
To właśnie w tym miejscu dostają również informację jak i gdzie uzyskać pomoc urzędową i medyczną. Tu wolontariuszki i wolontariusze pomagają także w organizacji lokum i pracy.

Tak ważne i potrzebne miejsce na mapie zarówno miasta jak i powiatu może zniknąć, gdyż bez pomocy samorządów ulega erozji.

 

W związku z powyższym Punkt Pomocy prosi o wsparcie wszystkich ludzi dobrej woli.

 

Obecnie najbardziej brakuje środków higieny  (szampon, żel pod prysznic, mydło, pasta do zębów, pampersy, podpaski). Ze względu na duże zapotrzebowanie Punkt pomocy chętnie przyjmie również żywność z dłuższą datą przydatności (konserwy, makarony, cukier, mąka, mleko itp.).

 

W razie pytań:

Urszula Markowska

tel. 577 148 965