WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST NA STRONIE

 

 

 

28.10.2020

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

Rząd uruchomił program Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów, dzięki któremu pomoc seniorom w okresie pandemii koronawirusa i działania podejmowane w tym zakresie przez rząd, samorządy, ośrodki pomocy społecznej i wolontariuszy będą przebiegały sprawniej, a osoby starsze uzyskają niezbędną pomoc w trudnym czasie. Koordynatorem programu jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

 

Osoby starsze, samotne, znajdujące się w trudnej sytuacji losowej bez możliwości uzyskania pomocy osób z rodziny, sąsiadów, osób bliskich uzyskają niezbędną pomoc w trudnym czasie ze strony wolontariuszy, organizacji pozarządowych, harcerzy oraz ochotniczych straży pożarnych i Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

Seniorze, masz więcej niż 70 lat i potrzebujesz wsparcia?

  • Zadzwoń na infolinię pod numer 22 505 11 11.

  • Osoba z infolinii przekaże Twój numer do ośrodka pomocy społecznej w Twojej gminie.

  • Czekaj na telefon pracownika ośrodka, który skontaktuje się z Tobą i ustali wszystkie szczegóły.

  • Wolontariusz dostarczy Ci produkty lub leki, o które poprosiłeś.

 

Należy zaznaczyć, iż w wyjątkowych sytuacjach z pomocy wolontariuszy skorzystać będą mogły także osoby poniżej 70 roku zycia.

 

Wszelkie zakupy realizowane poprzez wolontariuszy są finansowane ze środków osób zainteresowanych. Wolontariusze ani Ośrodek nie ponosi kosztów zrealizowanych zakupów.

 

Ponadto tak jak dotychczas zachęcamy do kontaktu z pracownikami socjalnymi tut. Ośrodka, którzy udzielą niezbędnej pomocy w aktualnej sytuacji. Tel. 59 8 147-197

 

https://www.gov.pl/web/rodzina/program-wspieraj-seniora---solidarnosciowy-korpus-wsparcia-seniorow-w-pytaniach-i-odpowiedziach

 

https://wspierajseniora.pl/