WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST NA STRONIE

 

 

 

Projekt ,,Srebrna Sieć II"- Klub Seniora w Machowinie

 

 

 

Tytuł projektu

Srebrna Sieć II

Nr. projektu

RPPM.06.02.02-22-0059/20

Działanie 06.02

Usługi Społeczne

Poddziałanie

06.02.02

Okres realizacji

1.12.20- 30.06.23

 

 

WYCIECZKA KLUBU SENIORA W MACHOWINIE DO WDZYDZ KISZEWSKICH

 

W dniu 23 września 2021r. odbyła się wycieczka uczestników Klubu Seniora w Machowinie do Wdzydz Kiszewskich.

Klubowicze odwiedzili Kaszubski Park Etnograficzny, gdzie zwiedzali najstarsze na ziemiach polskich muzeum z zabudowaniami regionalnej architektury położonego nad brzegiem jeziora Gołuń. Do zwiedzania udostępnionych jest ponad 50 obiektów z Kaszub i Kociewia : chałupy,dwory, szkoły,kuźnie, wiatraki,karczmy, kościoły itp.

Po zwiedzaniu uczestnicy skonsumowali posiłek – obiad.

W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki odwiedzili sklep firmowy Fabryki Porcelany Lubiana.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROJEKT ,,SREBRNA SIEĆ 2"

Ustka, dnia 07-06-2021 r.

 

 

Tytuł projektu

Srebrna Sieć II

Nr. projektu

RPPM.06.02.02-22-0059/20

Działanie 06.02

Usługi Społeczne

Poddziałanie

06.02.02

Okres realizacji

1.12.20- 30.06.23

 

UROCZYSTE OTWARCIE KLUBU SENIORA W MACHOWINIE.

 

W dniu 05 lipca 2021r. w świetlicy wiejskiej w Machowinie nastąpiło uroczyste otwarcie Klubu Seniora dofinansowanego w ramach realizacji projektu „Srebrna Sieć II” - Działanie 06.02. Usługi Społecznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Na uroczystość zaproszeni przez Panią Wójt Annę Sobczuk-Jodłowską zostali :Starosta powiatu słupskiego, Dyrektor PCPR Słupsk z koordynatorem projektu, kierownik GOPS Ustka z animatorami i animatorem senioralnym oraz zespół ludowy „Kwiat paproci” pod kierownictwem P. Krzysztofa Szpot, zapewniający oprawę muzyczną.

Po oficjalnych przemowach zaproszonych gości, P. Wójt wręczyła przewodniczącej Klubu upominki dla klubowiczów, członkowie Rady Sołeckiej wręczyli przedstawicielom Klubu Seniora statuetkę ufundowaną przez mieszkańców Machowina w dowód uznania ich dotychczasowej działalności.

Następnie zespół muzyczny „Kwiat Paproci” z Machowina pod kierownictwem P. Krzysztofa Szpot zaprezentował swój repertuar przygotowany specjalnie na tę okoliczność.

W tym czasie zaproszeni goście oraz klubowicze delektowali się poczęstunkiem: smakołykami, domowymi ciastami oraz ciepłymi i zimnymi napojami.

Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali drobne upominki:bukieciki lawendy oraz ciasteczka przygotowane przez klubowiczów.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy wszystkim zaangażowanym, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w spotkaniu i świętowaniu Klubu Seniora w Machowinie.