WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST NA STRONIE

 

 

17.10.2018

Warsztaty aktywizujące oraz spotkanie informacyjno-techniczne w Gminie Ustka dla Seniorów i opiekunów faktycznych z zakresu obsługi oraz systemu działania teleopieki w ramach projektu

 

Warsztaty aktywizujące

oraz spotkanie informacyjno-techniczne w Gminie Ustka dla Seniorów
i opiekunów faktycznych z zakresu obsługi oraz systemu działania teleopieki.

 

 

Dnia 12 października 2018 r. w świetlicy wiejskiej w Objeździe, odbyło się lokalne spotkanie informacyjno- techniczne w zakresie świadczenia i systemu działania teleopieki. Szkolenie przeprowadzone zostało przez wykonawcę dostarczającego sprzęt i usługę teleopieki tj. Polskie Centrum Opieki z Gdyni. Seniorzy oraz opiekunowie zapoznali się z systemem świadczenia zdalnych usług, sposobami komunikowania się z operatorem, formami funkcjonowania sieci oraz trudnościami technicznymi i barierami mentalnymi użytkowników „opasek życia”. Spotkanie zakończyło się przekazaniem sprzętu uczestnikom projektu "Srebrna Sieć”.

Tego też dnia w Gminie Ustka, w miejscowości Objazda, odbyły się warsztaty aktywizujące dla seniorów 'Rehabilitacja poznawcza czyli pamięć i koncentracja’. Zakres zajęć obejmował wykład oraz ćwiczenia dotyczące tematów: Funkcje poznawcze w ciągu życia, zmiany i postępowanie w wieku starszym. Wykład o stawianiu granic czyli asertywności. Jak ustrzec się pomyłek i psychomanipulacji w codziennym życiu seniora. Dodatkowo seniorzy wzięli udział w treningu pamięci i koncentracji, aby polepszyć elastyczność pracy mózgu.

Warsztaty dla seniorów oraz opiekunów faktycznych prowadzone były przez partnerów społecznych tj. Spectrum Research  Agnieszke Małecką-Jagła oraz Fundację Niesiemy Pomoc. Spotkanie Seniorów i opiekunów cieszyło się dużym zainteresowaniem. Kolejne warsztaty odbędą się 09.11.2018 w świetlicy w Gąbinie.