WIELKOŚĆ CZCIONKI
KONTRAST NA STRONIE

 

 

 

Wolontariat

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce informuje, iż  dotychczas podpisano 17 umów z osobami chętnymi do uczestnictwa w Klubie Wolontariusza. Aktualnie 5 osób aktywnie udziela się wolontarystycznie tj. zajmują się działalnością społeczną na rzecz osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych z terenu Gminy Ustka poprzez organizowanie czasu wolnego, pomoc w czynnościach dnia codziennego.

 

Zapraszamy wszystkie chętne osoby do przyłączenia się do naszego Klubu Wolontariusza.

 

Formularz dla wolontariusza.pdf

Formularz dla osoby potrzebującej pomocy.pdf

 


BIEŻĄCE DZIAŁANIA


 

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu- Gala Wolontariatu w Słupsku

 

Jak co roku 5 grudnia w Słupsku odbyła się Gala Wolontariatu. Goście wieczoru to wolontariusze z terenu Słupska, Ustki i okolic. Działania takie uczą szlachetności i chęci bezinteresownego niesienia pomocy. Ważnym elementem tej akcji była motywacja społeczna, kiedy to wolontariusz chce poznać nowych ludzi, aktywnie i ciekawie spędzić czas, zdobyć pewien status i zyskać uznanie bądź przynależność do grupy. Istotne jest również motywowanie psychiczne, kiedy to wolontariat jest sposobem na określenie swej tożsamości i zwiększenie samooceny, wyróżnieniem się spośród innych, działaniem w myśl własnych szlachetnych wartości i szansą znalezienia własnego sposobu na życie. Pragmatycznym elementem motywacji wolontariusza jest to, że chce pomagać ludziom, zrobić coś pożytecznego, zdobyć pewne umiejętności i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

 

Wolontariusze zostali nagrodzeni za to, że przez cały rok bez wynagrodzenia biorą udział w terapiach dzieci niepełnosprawnych, pracują w biurach, pomagają w organizacji konferencji, odwiedzają hospicja i szpitale oraz podejmują wiele innych działań na rzecz osób potrzebujących. Wolontariusze i koordynator z Klubu Wolontariusza działającego przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Ustce, również byli obecni na gali.

 

Wszystkim wolontariuszom z okazji Waszego Święta życzymy sukcesów w kolejnych podejmowanych działaniach jak również w życiu osobistym i dziękujemy za Wasze dobre serca.